www.gizlicennetler.com Türkiye'nin Gizli Cennetleri
 
  Gizlicennetler Site Hakkında Ziyaretçi Defteri İletişim  
Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır? Ne Yenir? Alışveriş İlginç Yerler Telefonlar
 
Akçakese
 
 


Karadeniz'in özenle işleyip şekillendirdiği kıyılar içinde, Akçakese Köyü, estetik koyları, kayaları ve farklı yapısıyla dikkati çekiyor. Kilometrelerce uzayan sahil şeridi, görünüşü kadar kumsalıyla da kıyılarımız arasında rağbet görüyor.

Sahil, ayak sağlığı için; masaj etkili kum yürüyüşleri, bacak kaslarının kuvvetlenip mide yağlarından kurtulmak veya üzerinizde biriken elektrik ve stresinizden arınmak ya da kızgın kumlara yatıp kum kürü yapmak için ideal bir yapıya sahip...


ALTIN DA VAR...

Maden Tetkik Arama Enstitüsü'nün yaptığı incelemelerde, ekonomik olmasa da altın tozuna rastlanan kumsal, güneş ışıkları altında pırıl pırıl parlıyor. Bir tek çakıl taşı bulunmayan koyların burunlarında Karadeniz'in karakteristik özelliği, denize dik inen dilimli ve sünger görünüşlü kayalar yer alıyor.

 BALIKÇILAR... RASTGELE!

Akçakese turunuzda beraberinizde oltanızı da götürürseniz, kayalıklardan balık tutma imkanı da var. Bölge balıklarından bazıları mevsimine göre, tekir, çinekop, levrek ve kefal.Meraklıları pavurya avına da çıkıyor.

Su altına ilgi duyanlar ve dalgıçlar için dalma imkanı, sörf yapma, köy evlerini, kayaları, denize batan güneşi fotoğraflama, yürüyüş, koşu, kitap okuma, Akçakese'de yapabileceklerinizden bazıları...

Çevre gezilerine meraklıysanız, bezi ve deniz feneriyle ünlü Şile Çarşısı'nda dolaşabilirsiniz.

Mimari yapısıyla dikkat çeken Kabakoz Köyü, Ağva, Bağırganlı, Kerpe, Kovanağzı, Pembe kayalar, Cebeci gibi birbirine yakın koylarda, hayret uyandıran, anıtlaşmış doğa harikası kayaları denizle buluşan dereleri, şelaleleri, uçsuz bucaksız uzanan kıyıları inceleyebilirsiniz.

 
Alışveriş Telefonlar

1998-2018 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan, kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Siteyle ilgili her türlü sorunuz için, burayı tıklayınız.
Tasarım ve Uygulama YSM Bilgisayar

Son Güncelleme : 06.01.2018

/