ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Rafting
HAVA
DURUMU
Antalya
21/35°
ANTALYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Rafting hazırlıklarını heyecanla yapan ekipler, ilk olarak kasklarını 
giyip can yeleklerini takıyor.

 

Sizleri bu kez değişik bir geziye, raftinge götürmek istiyoruz. Öyle hemen çekinmeyin, aklınıza bir korku gelmesin. Çünkü Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde yer alan Köprüçay üzerinde yapılan raftingin endişe verici durumu yok. Öncelikle parkur ilk kez yapacakları için bile güvenli. Zorluk derecesi 10 üzerinden , 1-2-3 olan parkurları katılımcılar, neşe içinde geçebiliyor.

Antalya yakınlarında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı, 36 bin hektarlık alan üzerinde bulunuyor. Parkta, Eğirdir yakınlarından doğan 260 kilometre uzunluğundaki ırmak, deniz seviyesinden 240 metre yükseklikten akarken, turistlere de rafting yapmak imkanı kazandırıyor. Bu yıl özellikle Rus turistler ağırlıkta. Onlarla birlikte aynı dili konuşmayan yeni bir ekip oluşturup, neşe içinde rafting yapmanın keyfini yaşıyorsunuz.

Köprülü Kanyon üzerinde, rafting yapanlar...

 

RAFTİNG PARKURU

Köprüçay üzerinde rafting yapan bir çok acente bulunuyor. Mayo, ıslanabilir ayakkabı ile gelenlere, bot, kürek, can yeleği ve kask veriliyor. 12 kilometrelik parkur boyunca yapılan rafting süresince, 8 kişi kapasiteli kauçuk botlar kullanılıyor. Grup raftinge çıkarken, her bota bir rehber biniyor. Acenta yetkilileri, her yaşta ve her kilodaki insanın rahatça rafting yapabileceğini, tecrübe gerekmediğini, sadece elinin kürek tutmasının yeterli olacağını belirtiyorlar. Hiçbir rizikosu olmamasına rağmen, her ihtimale karşı 10 milyara sigortalanan raftingçiler, saat 11.30 civarı, Köprüçay önünde suya iniyor ve botlara yerleşiyor. Kısa bir bilgilendirmeden sonra, can yelekli yolcuların ilk işi bol bol birbirlerini ıslatmak oluyor. Lisanı ve dili ne olursa olsun, tüm turistler kıyasıya birbirleriyle su savaşı yapıyor.


 

Su savaşlarının tadına doyum olmuyor.

 

İlk mola, "Büğrüm Köprü"de veriliyor. Yarım saatlik gezi molası sonrası, yol alınıp yemek molası için tekrar duruluyor. Açık büfe mezeler, ızgara, tavuk veya alabalık yenip tekrar suya iniliyor. Botlarla arka arkaya şelalelerden geçilirken, heyecan da duyuluyor. Duygularına hakim olmak istemeyenler avazları çıktığı kadar bağırıp,  çığlıklar atarak raftingin keyfini çıkarıyor.

Yol üzerinde kürek oyunu, çamur banyosu, yüzme, bodraft yapan konuklar, 16.30'da Beşkonakyakınlarında botlardan ayrılırken buradaki cafede duş yapıp dinleniyor.

Çamur banyosu...

Kendilerine ikram edilen içeceklerle serinledikten sonra, servis araçlarına binerek alındıkları merkezlere bırakılıyorlar. Yolculuk boyunca çekilen fotoğraflar da bu arada tab edilmiş olarak turistelre otobüslerde satılıyor.


Kürek oyunu..

 

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2020 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 3.343.421