ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Gölcük (İzmir)
HAVA
DURUMU
İzmir
0/6°
IZMIR
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Allahdiyen Köyü'nde süpürgeci Bahtiyar Dede.

 

İSTANBUL’DAN GİDİŞ...

Gölcük’e gitmek için İstanbul’dan yola çıkanlar için en iyi alternatif tabii ki Bandirma’ya kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işlettigi hızlı feribotları kullanmak. Bu şekilde hem zamandan hem de karayollarında yaşanan trafik terörü ile yolun başında uğraşmadan yola çıkıyorsunuz.

Bandırma sonrası, Balıkesir’e kadar gelip buradan da Akhisar’a geçiyorsunuz. Daha sonra da Gölmarmara üzerinden Salihli’ye geliyorsunuz.  Salihli’ye geldiğinizde karşınızda yolun sağ tarafında Sard Antik şehir tabelası çıkınca yola giriş yapmayın. Yaklaşık 2 km sonra yolda tekrar tabelala karşınıza çıkıyor. Sizi Bozdağ, Ödemiş sapağına geldiğinizi uyararak yola girmenizi istiyor. Bu yola girdikten sonra rahat rahat işaretleri takip ederek, önce  Bozdağ’a sonra da Gölcük tabelasını takip ederek, birkaç kilometre sonra Gölcük’e ulaşıyorsunuz.

Gölcük’e ulaşınca gölün büyük bolümünü araçla dolaşma imkanı bulunuyor. Ancak ilkbaharda gidiyorsanız gölün suları yükseliyor ve özellikle restoranların bulunduğu bölümde araç trafiğine kapatabiliyor.

Gölcük’e İzmir’e uğramadan gidiyorsanız, yaklaşık 586 km sürüyor. Yani İstanbul- Gölcük arası, yaklaşık 7 saatte bitiyor.

Gölcük içinde yer alan ağaçlar.

 

İZMİR’DEN GİDİŞ...

İzmir’den yola çıkıyorsanız. İki alternatifiniz var. Biri Salihli üzerinden gitmek, diğeri de, Torbalı , Tire yolundan gitmek.

SALİHLİ ÜZERİNDEN
İzmir’in içinden yola çıkıyorsanız tabii ki Basmahane üzerinden Ankara yoluna çıkıyorsunuz. Daha sonra da Salihli yolunu kullanarak Bozdağ ve Gölcük’e ulaşıyorsunuz. 

Yol boyunca özellikle Tavşanlı’dan sonra, üzüm, incir, sebze ve meyve tezgahları sizi bekliyor. Her şey dalından koparılmış ve taze olarak müşterilerini bekliyor.
İzmir Gölcük arası bu yoldan, 130 kilometre tutuyor.

GÖLCÜK GİRİŞİ; 
İzmir yönünden Gölcük’e en iyi gidiş şehrin Ankara çıkışını takip edeceksiniz. Salihli’yi geçtikten sonra, Sard antik kentinin girişini 2 km geçtikten sonra Ödemiş Bozdağ tabelasının yanından içeri giriyorsunuz.

Kısa süre sonra da yine bir tabela size yol ayrımını sol tarafta gösteriyor. Virajli yol toplam 50 kilometre uzunluğunda Ödemiş’e kadar gidiyor. Yolun 20. kilometresinde ise, Bozdağ ilçesinden yol Gölcük’e sapıyor.

Tabelaları biraz dikkatli takip ederseniz rahatlıkta Gölcük’e ulaşırsınız.

GÖKKÖY. Gölcük yolu üzerinde, ufak bir köy. Dağların arasında ilkbaharda badem ağaçlarının çiçeklerinin arasında şirin gözüküyor. 

Gökköy'den bir görünüm.

 

TORBALI ÜZERİNDEN

Gölcük’e İzmir-Aydın karayolunu kullanarak gidiyorsanız, bu kez Torbalı ya da Tire Selçuk yol ayrımından otobandan çıkıyorsunuz. Daha sonra da Tire yol ayrımına girip yaklaşık 20 kilometre giderek Tire’ye ulaşıyorsunuz. Tire’den Ödemiş istikametine yönelip, Gölcük’e doğru çıkış yapıyorsunuz.

Gölcük’e Ödemiş üzerinden çıkan yol çok kaliteli değil ama daha kısa. Bölgede oturanlar genelde bu yolu kulanıyor. O nedenle keskin virajlarla dolu olan yolda dikkatli ve sürat yapmadan araç kullanın.

ANKARA’DAN GİDİŞ .
Ankara’dan yola çıkanlar, Eskişehir, Kütahya, Uşak, Kula üzerinden İzmir’e gelebilirler.  Toplam 578 kilometre süren bir yol.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2021 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 3.594.710