ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Maşukiye
HAVA
DURUMU
Sakarya
21/31°
SAKARYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
kesinlikle gidilmeli
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir
Bir başka tadı var.

Maşukiye'ye gitmek için özel aracınızla İstanbul'dan yola çıktığınız zaman iki yönden gidebilirsiniz. Öncelikle bilinen klasik yöntemle, yeni adıyla D-100 karayolu eski adıyla E-5karayolunu takip edebilirsiniz. Ancak özellikle haftasonu için Maşukiye'ye gezi planladıysanız yapacağınız tek şey, otobanı kullanmaktır.

TEM ÜZERİNDEN GİTMEK
Eğer Avrupa yakasından gidiyorsanız, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra, Ankara yoluna, TEM otobanına gireceksiniz. İstikametiniz, bundan sonra çok kolay. Otobanda 120 kilometre olan hız sınırlamasına uyarak yolculuk yaparsanız, yaklaşık 1.5 saatte Maşukiye'ye ulaşabiliyorsunuz.

3. KÖPRÜ YOLU

Bir başka alternatif ise özellikle hafta sonları trafik yoğunluğuyla uğraşmak istemiyorsanız, özellikle Avrupa yakasından gelenler için iyi alternatif ama fiyatı biraz tuzlu. özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden sonra Kavacık'ı biraz geçince hemen 3. köprü bağlantı yoluna girin. Bu yol sizi Çekmeköy kenarından, Via Port Alışveriş Merkezi'nin bulunduğu noktaya götürüyor ve TEM'e buradan bağlanıyorsunuz. Sonra da İZMİT yolunu takip ediyorsunuz. Yolun Gebze Dilovası'na kadar olan bölümü de açıldı. Ama iki kez daha ödeme yapıyorsunuz. Yol paralı ama trafikle uğraşmadan Dilovası'na kadar gidiyorsunuz. 

Bu sırada etrafınızda sonbaharda yavaş yavaş sararan yeşillikler, İstanbul'un çirkin betonları bitince karşınıza çıkacak. Bunları seyretmeye doyamayacaksınız.

Maşukiye'de akan nehiri izlemek çok keyifli

Özellikle İzmit'i geçtikten sonra, Sapanca Gölü kenarındaki yeşil doku sizi biranda kendinizi tatilin kucağında hissettirecek.

Otobanda Adapazarı'na gelirken, Sapanca Gölü çıkışı tabelasını görünce hemen 
yavaşlayın. Gideceğiniz yere çok az süre kalmış demektir. Sağ şeride geçin ve Sapanca  çıkışında, otoban için 600 bin lira ödeyin. Gişelerden çıkınca yol ikiye ayrılıyor. Siz hemen sola dönüş işaretini verin ve yola devam edin. Maşukiye'ye kadar yaklaşık dört kilometre yolunuz var.

Bu arada dört ufak köy geçeceksiniz. Hemen hepsi birbirinden güzel köy evleri beton denizinden sonra (İstanbul'daki çirkinliklerden bahsediyorum) gözlerinizi dinlendirecek.Ardından Maşukiye'ye hoş geldiniz tabelası sizi karşılıyor.

Yolda sola dönüş sinyali verin ve Maşukiye'nin içine girin. Burada Kartepe tabelasını takip edin. Aracınızla giderken, karşınıza birden bire yolun sağ tarafında alabalık vadisine geliyor. Aracınızı güvenle lokantalara giden yolun kenarına park edin.

Maşukiye'de doğanın ortasında yemek yerken acıkacaksınız!

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2020 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 3.256.243