ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Maşukiye
HAVA
DURUMU
Sakarya
5/10°
SAKARYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
kesinlikle gidilmeli
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir
Bir başka tadı var.

Maşukiye'de yemek yemek gerçekten çok keyifli. Alabalık Vadisi'nde ise zevkli yemek yiyeceğiniz garanti. Öncelikle buraya adını veren alabalıkların tadına mutlaka bakmalısınız. Bu alabalıkların bir de özelliği var. Bu bölgede satılan alabalıkların büyük bölümü, hemen vadi içinde bulunan Mersu alabalık üretme havuzlarından alınıyor. Bu havuzlar da balıklar toprak kokmasın diye, özel olarak yapılan beton havuzlarda yetiştiriliyor.


Burada hemen girişte sol tarafka nehrin kenarında bulunan içkisiz Yazıcılar Alabalık tesisleri, gerek yiyecekleri, gerekse sunumuyla gidenleri pişman etmeyecek kalitede bir lokanta. Buranın en büyük özelliği, hemen yanıbaşından Kartepe'den gelen suların birleştiği, nehirin akması. Yemek yediğiniz yer ise masallardaki gibi. Yaz ya da kış hiç farketmiyor. Nehir üzerine uzanan tahtadan setler üzerine, yine yöreden elde edilen ağaç ürünlerinden masalara oturuyorsunuz.


Böyle bir ekmek sepetine kim hayır diyebilir!

Öyle hemen her yerde gördüğünüz plastik sandalyeler yok. Masaya oturduğunuz zaman size ilk olarak yörede taze olarak toplanan ürünlerden oluşan mevsim salatası getiriliyor. Bunu seyretmek bile göz zevkinizi okşuyor. Ardından toprak testi içinde Kartepe'nin suyu geliyor. Suyu kana kana içebilirsiniz. Gerçekten tadı doyumsuz.

Burada kiremitte alabalık, kiremitte peynir ve kiremitte mantar ile kiremitte köftenin tadına mutlaka bakmanızı öneriyoruz. Bu yemekler hemen her damak tadına uygun kalitede...


Kiremitte peynir, alabalık, mantar ve köfte...

Fiyatlarına gelince... Bu tesislerde yiyeceğiniz yemeklerin tadı yanında fiyatları da İstanbul'daki lokantalarla kıyaslanamayacak düzeyde. İstanbul'da kebapçıda iki kişi için ödeyeceğiniz fiyata burada dört kişi her şeyiyle yemek yiyip kalkmanız mümkün.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2020 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 3.125.366