ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Maşukiye
HAVA
DURUMU
Sakarya
21/31°
SAKARYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
kesinlikle gidilmeli
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir
Bir başka tadı var.


Maşukiye Alabalık Vadisi'nde gezi imkanları da var. 

Maşukiye
'de gecelemek için kalacak çok yer yok. Burasının en büyük eksikliği bu. Ancak özellikle son yıllarda bölgeye karşı yoğun bir talep var. Özellikle İstanbul'dan belli gelir grubunun üstündeki insanlar burada konut sahibi oluyor. Alabalık Vadisi'nde Yayla Restoranı'nın hemen üstünde kendi tesisleri var. Burada ağaçtan yapılan motel bölümünde kalabilirsiniz. 


Sapanca Gölü'nün etrafı ve buranın en yüksek tepesi olan Kartepe yoğun yerleşim içinde... Hemen her yerde gecekondu değil ama lüks, kaliteli malzemeden evler yapılıyor. Bu evler gerçekten her göreni imrendirecek düzeyde.NG HOTEL

Sapanca'da kalınacak yerler arasında farklı bir yer arıyorsanız yönünüzü NG Otel'e çevirebilirsiniz. Burası bir zamanlar askeri birlik olan yerin belediye tarafından işletmeciye verilmesiyle ortaya çıkan, gerçekten kaliteli tesis. Fiyatları standartların üzerinde ama içinde bulunan SPA olanakları, açık ve kapalı yüzme havuzları, yürüyüş parkurları ve yemekleriyle gidenleri kendisine hayran bırakan bir yer. Özellikle kışın saunası, hamamı ve kapalı yüzme havuzuyla tercih edilebilir. 


NG Hotel yemek salonu....

KARTEPE’DE THE GREEN PARK KARTEPE RESORT

Kartepe’de yapımı yılan hikayesine dönen, 17 yıl boyunca yapımı bekleyen tesisler nihayet bitti. Kayak tesislerinin en büyük özelliği, İstanbul’a en yakın kayak tesisi olması. 1 saat 15 dakikada otobandan buraya ulaşabiliyorsunuz. Tesislerdeki kayak pistleri 42 km  uzunluğunda. Kar kalınlığı mevsiminde 80 ile 120 cm kalınlığında.

İstanbul’a 150 km uzaklıkta yer alan ve 1600 metre yükseklikte bulunan otel ve tesisleri hem yaz hem de kış için ideal.

Kartepe’deki oteli ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, Maşukiye’de bulunan bağlantı merkezine gitmek. Her koşulda, siste, aşırı kar yağışında bile size bu tesise götürecek özel araçları var. Onlarla 17 km yukarıda bulunan tesislere gidiyorsunuz. Yol kışın en ağır şartlarında bile açık. 30-35 dakika içinde 4 yıldızlı tesise ulaşıyorsunuz.

Tesislerin içinde her türlü kayak seviyesine göre, kayaklar, elbiseler yer alıyor. Bunları kiralayarak kayak da yapabiliyorsunuz. Kayak hocaları da var. Onlardan da ders alma imkanınız var.

Kayak hakkında biraz bilgi de öğrenmek isterseniz aşağıdaki notlara bakın derim. bÖncelikle kayağa yeni başlayanlar için önleri daha geniş olan kayak takımları veriliyor. Hocalarınız kayak takımlarını giyerken öncelikle botlarınızda bulunan karların temizlenmesi gerektiğini söylüyorlar. Çünkü böylece kayaklara tam anlamıyla hakim oluyorsunuz.


İLK DERS.

Kayağa ilk kez başladıysanız öncelikle size kayak takımlarını nasıl giyeceğiniz öğretiliyor. Sonra da butonlarla güç alarak düz yerde kaymaya başlıyorsunuz.

Durmak içinse, kayaklar arka taraftan dışa doğru açılıyor. Yani ayaklarınızla “ters V” yapıyorsunuz. Bu şekilde durabiliyorsunuz.

Dönmek içinse, botunlarla güç alıp  dönme yönünün tersine ayaklar eğiliyor. Dönüş bu şekilde gerçekleşiyor.
Kartepe'nin en iyi yanı, yılın hemen her mevsiminde eşsiz güzellikte olan manzarası.

Zaten bölge damar tıkanıklığı olanların yürüyüş yaptığı yer olarak da biliniyor.Gerek yemeklerden sonra, gerekse spor için buraya yapacağınız yürüyüşle keyifli saatler geçirebilirsiniz. 

Diğer konaklama merkezleri ise, İzmit ve Adapazarı gibi merkezlerde yer alıyor. Bölgede sürekli oturmayı düşünüyorsanız, sayıları hayli fazla olan emlakçılarla temasa geçin.

Göl manzaralı evleri gerek yazın gerekse kışın kiralayarak şehir yaşantısından uzakta hafta sonları ve boş vakitlerinizi geçirebilirsiniz.

 

 

 

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2020 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 3.256.219